Дата и час: Вто - 10 Дек 2019, 08:44

Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Как влияе комерса и "позьорството" на музиката? 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение 
В интервюто си за Z-Rock, мaй че беше китариста на Dimmu Borgir, се иказа много точно какво е комерсиална група/изпълнител - такъв търси с музиката си пазарен успех, да продаде дадени бройки. И честно казано на такива групи им личи отдалече.
Докато факта, че по-известните изпълнител (визираше Maiden и Slayer) просто се продават, не ги прави "комерсиални".

Вто - 18 Авг 2009, 12:37
Профил
Аватар

Мнение Re: Как влияе комерса и "позьорството" на музиката?
комерса според мен:
Мисля, че някой по-горе зачекна точно това. Според мен има разлика между да правиш музика за пари и парите да водят музиката ти. Сега каквото и да се кривим наистина много малко са онези, които излизат на сцената (за големите групи говорим) просто хей така, да радват публиката. Че то ако беше така щяха да са изпомряли от глад. Хората си свирят за пари, НО (едно голямо и мазно "но" ) правята за пари музиката, която обичат. Докато (някой много точно даде пример с Металика) има групи без собствено мнение. Те правят каквото каже продуцента, че ще се задържи на пазара. Вместо музиката да ражда пари, при тях парите раждат музика. Сега да не ме нахраните, че отново визирам Металика като комерсиална група. 1во, горе казаха за Металика преди и след 90те. 2ро, ако някой е гледал филма Some Kind Of Monster, ще види как продуцента казва "разкарайте ги тия сола, вече се слуша музика без сола" и кученцата веднага изпълняват. Резултат? - ми колко сола има в St. Anger ?
та това е в общи линии

Изображение

Вто - 12 Окт 2010, 23:56
Профил
Аватар

Мнение Re: Как влияе комерса и "позьорството" на музиката?
В 21 век наричаме Muse и Radiohead indie, та за какво повече да си говорим... Комерс, мога да ви го обясня в един видеоклип. Пускате ютуб, пишете Korn - Y'all wants a single и гледате клипа :Р Ето там обясняват що е то комерс и има ли то почва у нас...

TO FUCK ALL NIGHT!11!1!1!!1!11

Възникне ли кавга или размирица, викнете Liquid и в чудо ще се видите...

Пет - 26 Ное 2010, 06:54
Профил WWW
Аватар

Мнение Re:
duff написа:
Аз 6те споделя само какво според мен е комерс....комерс е Нотин Елс Метерс(не ми се сменя на английски в момента) за6тото вси4ки я харесват независимо какво слу6ат , комерс е Бон Джови (вси4ки заклети фолк маниаци го харесват)- пак определени песни но като цяло... Комерс са групи като Ред Хот (поради съ6тите при4ини като Бон,за6тото тананикат хей сноу но нзнаят какво е било 86та-съвсем няма6е да им хареса...),групи като Менуар,Металика,Мейдън - това е комерсилна музика в съответния стил...не 4е не харесвам групите...просто тва е истината...има хора пове4ето не мн големи на години които носят фанелки примерно на Мейдън...дори нзнаят за кво става въпрос...но са яки и.....Менуор - яки войни с ме4ове и трупове....и аз се кефех на Конан но ....кефя се и на пар4етата най-ве4е. Тези хора са съответно и позиори. Това е моята гледна то4ка :)

Това ме дразни...ръца-пръца ,върти някви баджаци там една съу4ени4ка си пее6е ,но Ред Хот ...да. Сега 6те се помислите : ..да но е хубаво да не се ограни4ава6 само с едно....ок и аз мисля донякъде така,но с това ли ? По този на4ин ли ? ...това е моето мнение :)

Според мен не си прав по отношение на Iron Maiden,не съм много наясно с Manowar,но Мейдън са стара група и почти няма човек,който да не я е чувал.Според мен правят хубава музика и това,че има пичове,които носят тениски на мейдън само,за да се фукат не означава,че Мейдън са комерсиални.

Нед - 04 Мар 2012, 22:59
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8