Дата и час: Пон - 09 Дек 2019, 11:29

Отговори на тема  [ 249 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
 Scorpions 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Scorpions
hermamut написа:
Продавам билет за Скорпионс за терен на половин цена! :!: :!: Пишете ми на личен! Спешно! :!:

Обади се на 112, там със сигурност ще го вземат :wink:

YNWA!!!

Вто - 26 Окт 2010, 15:46
Профил
Аватар

milky написа:
но да Project Arcadia тогава се раздаваха на 100% и звучаха доста съвременно.

Да, на тях си купих диск. Чудесен прогресив. Но как се връзват те с група като Скорпиънс ?

Вто - 26 Окт 2010, 17:03
Профил ICQ WWW
Аватар

Турнето продължава до 2013... Това са повече от 2 години... Хич не ми се вярва това да е последният им концерт у нас, имайки предвид колко обичат да свирят тук и колко топло ги посрещаме.. :D 90% съм сигурен, че пак ще ни посетят до края на турнето!

Вто - 26 Окт 2010, 19:57
Профил
Аватар

Всичко добре , ама защо трябваше да е тая ливада?

Вто - 26 Окт 2010, 23:49
Профил
Аватар

b0g0 написа:

Да, ливада, кал, тъпканица. Не разбирам защо не организираха събитието на Академик или Локомотив, дали организаторите не са на печалба от факта, че ни набутаха като сардели на малкото, евтино стадионче?

Инак се израдвах доста на Скорпионите! \m/

http://votan1979.blogspot.com/
https://www.goodreads.com/book/show/20703737

Сря - 27 Окт 2010, 17:13
Профил
Аватар

Villain написа:
b0g0 написа:

Да, ливада, кал, тъпканица. Не разбирам защо не организираха събитието на Академик или Локомотив, дали организаторите не са на печалба от факта, че ни набутаха като сардели на малкото, евтино стадионче?

Инак се израдвах доста на Скорпионите! \m/

Tова малко стадионче беше "Академик" и да ви кажа като за последен път вобще не беше сериозно там да се провежда този концерт, органицията за пореден пат много зле, сцената беше малко без табла, а самите Скорпиони треаше по 20 песни да изпеят Always Somewere, He is a women, she is a man, 321.... и може би пропускам още някоя, но ви казвам, че като за последен концерт не ставаше, и в Каварна щеше да 100 пати по добре, при това положение се надявам нашите да ги поканят за последно след 1-2 години като се организират по добре, с един хубав стадион и някоя по савременна подгряваща група или Звезди да земе да изпея някоя по нова песен след '89 година, и да не чакам аз на дъжда и в калта 1час да излязат тея Ахат и да ми пеят 5 песни за загрявка и после да чакам още 40минути да се отгравям докато дойде ожилването, това просто не е сериозно, другия пат по добре и никав "Академик" повече!!!

Сря - 27 Окт 2010, 22:12
Профил
Аватар

Зачетох се в сайта им и забелязах, че имат около 10 концерта в Русия. :shock: Някой знае ли дали ще имат концерт в Румъния или Сърбия?

Сря - 27 Окт 2010, 22:25
Профил
Аватар

b0g0 написа:
Зачетох се в сайта им и забелязах, че имат около 10 концерта в Русия. :shock: Някой знае ли дали ще имат концерт в Румъния или Сърбия?

турнето е до 2012/13 до колкото знам така че има време...

Сря - 27 Окт 2010, 23:02
Профил
Аватар

Z-Rock Radio Groub написа:
b0g0 написа:

турнето е до 2012/13 до колкото знам така че има време...

Мерси за инфото.Още ми държи влага от концерта и разглеждам алтернативи за втори прощален концерт. :mrgreen:

Чет - 28 Окт 2010, 00:40
Профил
Аватар

Кал, лош звук и пестене на глас. Какво повече може да се иска от един прощален концерт!? Баси :evil:

Чет - 28 Окт 2010, 11:47
Профил

Соло написа:
Кал, лош звук и пестене на глас. Какво повече може да се иска от един прощален концерт!? Баси :evil:

Този коментар с едно изречение, много добре описва концерта. Не знам защо, но все по честно се случва на концерти, звука да е трагичен. Този на Scorpions надмина всичките ми очаквания, за това колко зле може да се получи. Почвам да се замислям дали наистина всичките ни звукови техници са некъдърници. :( Но дори и чужди хора да дойдат, винаги има нещо което ги спъва да си свършат работа както трябва. Бил съм и на много добре озвучени концерти, което показва, че нещата могат да се направят както трябва. Например концертите в Зимният Дворец винаги са звучали много добре, както и на някои стадиони. Но пак казвам, качеството което чухме онази вечер беше срамно. Мен ме заболяха ушите а бях доста на зад. То не беше едно виене, пищене, намаляване и увеличаване на звука, заглъхване...

Второ, толкова заспала публика не бях виждал. Не прощален концерт, а направо погребение. Добре че бяха хората около сцената да викат, иначе съвсем го закъсвахме. Аз не съм фен на групата, но дойдох да ги уважа, защото са легенди. Направо ме беше срам, как всички по трибуните стоят като паметници, когато ги осветяваха. Можеше поне да вдигнат ръце и да ръкопляскат. Бях малко назад при правостоящите и около мен положението не беше по различно. Някой вика и крещи, подскача и пее и 50 човека го гледат като ненормален. Над 60% даже не искат да си вдигнат ръцете да ръкопляскат! (и това в правостоящите) Аз честно, колкото и да опитвах да се местя, така и не си намерих мястото. Даже чувах някакви подвиквания от тинейджъри "Айде бе боклук, изпей нещо известно" или когато някой от групата правеше отчаяни опити да повдигне настроението с "Sofia, you rock!" се чуваха възгласи You suck. Никакво уважение. :( Тъпо ми беше и за истинските фенове, които колкото и да се опитваха да викат, никой не ги подкрепяше.

А групата си беше класа. Личеше си от всякъде, че се раздават и могат да сложат в малкия си джоб дори 40 години по млади от тях групи. Не знам, може би българската публика се пренасити и вече не се вълнува толкова като по рано.

Чет - 28 Окт 2010, 14:32
Профил
Аватар

Не искам да навлизам в полемики, но ще си кажа и аз какво мисля.
Човек, ако наистина си посетил много концерти, си наясно, че публиката отива на концерт с определени очаквания - най-малкото като организация и представяне на групите/изпълнителите. Също така си наясно, че хората като им обявят един начален час, очакват концертът да започне в обявения час. Още повече си наясно, че самото място на провеждане на концерта не бе удачно избрано и това е не само мое мнение, а и на доста хора. За озвучаването вече стана дума. За капак, времето също не бе с нас. Ето ти достатъчно предпоставки хората да не се чувстват добре и да нямат желание да се кефят на концерта.

Не съди чак толкова строго публиката, тя има правото да отразява това, което мисли. Факт е, че Скорпионите подходиха лежерно в началото, което изнерви част от хората и някои от тях започнаха да се изнасят рано (това не го оправдавам и никога не бих постъпил по този начин, но явно на някои не са им издържали нервите...). Клаус се пестеше здраво, само се понапъна към края ей така, от кумова срама...

Не искам да съм многословен, затова ще кажа само - когато искаш уважение от една група, трябва и тя да ти даде. Питай хората, които бяха на WASP снощи, когато пред 2 пъти по-малко публика музикантите се раздадоха докрай. И публиката ги възнагради. Но това е друга тема.

п.п. всичко това го казвам с най-добри чувства :)
п.п.п. по повод репликата "Айде изсвирете нещо известно" ще кажа, че може би си бил близо до мен, щото - признавам си - аз го казах по едно време. А съвсем не съм тийнейджър, на 31 години съм. :wink: :P

YNWA!!!

Чет - 28 Окт 2010, 14:57
Профил

Хахаха, почнахме да се намираме. :D Не мисля че си бил ти, но то не са един или двама, дето искаха да си чуят техните песни. На W.A.S.P. e много различно, по концертите им ходят предимно фенове и хора които искат да се размажат от кеф. Три пъти съм ги гледал, плюс култовият първи път в София 2004-та. На скорпиънс пълен стадион, ама... Пълно с хора, които не знаят какво правят там. Сякаш някой шеф е събрал офиса и им е казал "Тази вечер ви искам всички на Scorpions и без изключения!" и те от не май къде, стоят на дъжда и чакат да свърши. И ти си прав до някъде за раздаването. :wink: (и от публиката и от групата) Не може хората да се кефят при такъв звук. Айде калта и дъжда ги остави, те не са фактор.

А не знам, тази мини сцена с оборудването дето я правят в средата, нужно ли е да се издига толкова много като някаква кула и да пречи да на гледането? :roll: Изобщо, задължително ли трябва да е там?

Чет - 28 Окт 2010, 15:32
Профил
Аватар

На всички концерти има такива - нещо като контролна кула. На някои концерти са по две по-малки (така беше на ДиСи). Ако не се лъжа, там са пултовете на тонрежисьорите, с които се контролира звукът. Е, очевидно тази вечер работата им не се получи - знаем какъв бе ефектът от нея. Но, да, задължителни са, доколкото на мен ми е известно.

YNWA!!!

Чет - 28 Окт 2010, 16:06
Профил
Аватар

http://jerseyshore.metromix.com/music/essay_photo_gallery/bon-jovi-at-new/1969857/content
http://blogs.creativeloafing.com/dailyloaf/files/2009/10/360stage.JPG
http://www.chrisd.ca/blog/wp-content/gallery/acdc-concert/acdc4.jpgНа всички концерти, които съм гледал а ДВД, а доста от посетените в чужбина, тази дейност се върши някъде отзад, отдолу и въобще скрито както можете да видите на прикачените снимки. Никъде няма 5-6 метрови кули.
На калпав космонавт Космосът му е виновен!

Пон - 01 Ное 2010, 16:31
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 249 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща