Дата и час: Съб - 14 Дек 2019, 06:06

Отговори на тема  [ 251 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща
 Avenged Sevenfold 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Avenged Sevenfold
eдна много яка банда препоръчвам ви да ги чуете на всяка цен,лубима моя банда

Съб - 26 Май 2007, 22:25
Профил WWW
Аватар

Мнение Стара тема на нов глас.
Avenged Sevenfold .... млади , талантливи и прогресивни!!!
Група с не малка история (вече 3 албума , очаква се 4-ти) и за която те първа ще се говори много.

Интересното е че първия си албум "Sounding the Seventh Trumpet" записват само на 19 години през 2001 г. И като повечето млади групи в днешно време стила е металкоре с скате-пънк елементи (явно това е бъдещето ). Следва малка промяна присъединява се талантливия китарист Synyster Gates , което води до презаписване на албума. (започва се )

През 2003 г. излиза и вторият им албум "Waking the Fallen" , където осезателно се променя стила на Hard Rock/Heavy Metal (да си дойдем на думата ). В този албум показват какво точно умеят (а то не е малко) , и не остават незабелязани. Подписват договор не с кой да е , а с Warner Bros Records. И закономерно следва нов албум "City of Evil" който излиза през 2005г. Албума е с малко по хард звучение и с доста по мелодични вокали ( заслужава да се чуе , но лично предпочитам "Waking the Fallen")

За името на групата може да се каже че е взаимствено от "Книгата на Книгите" (демек Библията). И не малко от песните им са свързани с подобно тематика (поне едно 65.32 % от тях ) . Това да не ви за заблуждава , групата си е с доста модерен стил и са едни от малкото с такъв.

На официалния им сайт http://www.avengedsevenfold.com/ може да намерите последното им видео "Seize the Day". Подготвя се четвърти албум който се предвижда да е изненада за феновете който да е коренно различно като стил от всичко което е правено досега ... да се надяваме да е за добро!!!

Съб - 26 Май 2007, 22:43
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Харесват ми няколко отделни песни ,но пича ,когато се опитва да се дере.... бягам по-далече :lol:

Нед - 27 Май 2007, 12:02
Профил
Аватар

Мнение 
Сега от любопитсва си свалих албума "Waking The Fallen"! Браво на тези момчета. Музиката им е много яка. Има страхотни китари, барабани, добър вокал, въпреки, че не съм любител на музика, в която има дранета, този пич ми скри шапката с бързи преходи от мек глас до тежък и обратно!

Avenged Sevenfold СА СТРАХОТНО! БЛАГОДАРЯ, ЧЕ МЕ ЗАРИБИХТЕ!

And I'm Proud Of That! Deathcore is a genre!

Нед - 27 Май 2007, 12:07
Профил YIM WWW
Аватар

Мнение 
Пак заповядай :P !!! Доколкото за "дрането" на M. Shadows ... донякаде дава допълнителна енергия на парчетата кадето се осеща и разликата от "Waking the Fallen" (кадето има повече "дране") и "City of Evil" (който си е доста по спокоен и мелодичен). Но е разбираемо след като в първия им албум "Sounding the Seventh Trumpet" буквално си е съдрал гласа от "дране" вследствие на което му е правена лека операция за поправка на гласните струни... което довело и до коренна промяна на стила на групата.... и за добро или лошо повече "дране" няма да има :? !!!

Нед - 27 Май 2007, 16:16
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
m-shadow има мн як глас,какво му е на дрането?преди малко пове4е от месец излезе новия албум на good charlotte и там тои пее в една песен казва се the river.мен албума фаворит ми е city of evil

Нед - 27 Май 2007, 20:03
Профил WWW
Аватар

Мнение 
cavaleras написа:
Пак заповядай :P !!! Доколкото за "дрането" на M. Shadows ... донякаде дава допълнителна енергия на парчетата кадето се осеща и разликата от "Waking the Fallen" (кадето има повече "дране") и "City of Evil" (който си е доста по спокоен и мелодичен). Но е разбираемо след като в първия им албум "Sounding the Seventh Trumpet" буквално си е съдрал гласа от "дране" вследствие на което му е правена лека операция за поправка на гласните струни... което довело и до коренна промяна на стила на групата.... и за добро или лошо повече "дране" няма да има :? !!!

Без дране ми харесват повече. И с "дране" са добре, но аз си падам по-класически тип ;)

Нед - 27 Май 2007, 21:40
Профил YIM WWW
Аватар

Мнение 
парчето Bat Country e супер, една от най-яките соло части които чувал, като ги чух си казах че сигурно са на 10 години група, но се оказаха младички ;)) доста сработени, смесват много стилове, харесват ми иначе като цяло :) :) :)

Нед - 27 Май 2007, 23:46
Профил
Аватар

Мнение 
Подочух инфо за излизащо Live DVD - All Access се казваше май! Някой да знае от къде мога да го изсуча?

Synister Gates ROX!

Съб - 21 Юли 2007, 18:47
Профил YIM WWW
Аватар

Мнение 
Малко неща съм слушал на групата, но определено песента Bat country е доста добра!!

Съб - 21 Юли 2007, 18:52
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Нека да съживим темата за тези талантливи момчета! Във възторг съм, че и те като Trivium се насочват към олд скула. Старите парчета се изпълняват с чисти вокали и наистина звучат страхотно. Дуото Synyster Gates и Zacky Vengeance ще ви разбият! Нямам търпение да чуя новия албум!

Вто - 23 Окт 2007, 01:07
Профил YIM WWW
Аватар

Мнение 
Новият албум е невероятен!

http://zamunda.net/details.php?id=104799

Не ми хареса единствено, че е по-агресивен от "City Of Evil"

Вто - 23 Окт 2007, 13:22
Профил YIM WWW
Аватар

Мнение 
Една от най-оригиналните групи, които съм чувал . Факт .
Поклон пред творците .

Вто - 23 Окт 2007, 16:57
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Rain написа:
Една от най-оригиналните групи, които съм чувал . Факт .
Поклон пред творците .

е хайде хайде...можем да минем и без поклоните :lol:

Вто - 23 Окт 2007, 21:01
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
След тоновете и тонове хвалби, които чух по адрес на тази иначе безразлична (в добрия смисъл) за мен група, реших да си направя неприятния труд да сваля целия албум.

Е, язък, че си претаковах коефициента с 0.001 :roll: Мамка му, светът е полудял. Как the fucking hell този албум и тази група са тема №1 във всички списания и сайтове, а ревютата не падат по-ниско от 90% бре?! :shock: Милиони продадени копия, надминаване на себе си, турнета, стадиони, събитие, революция... :roll: Не знам кой от кого се влияе в мнението си, но определено този в най-добрия случай досаден албум аз не бих си го пуснал втори път! Няколкото сладникаво мелодични мелодийки и добрият стар и безвъзвратно изкуфял дух на 80-те далеч не правят това, което чета по списанията. И най-лошото от всичко е, че подобни албуми и групи стават известни правейки едно голямо и неособено рок-нищо, а дузини стойностни групи събират трохи, за да запишат следващия си албум. Да ме извиняват феновете, че им осирам темата, ама нека и аз като доскоро безпристрастен да се изкажа, нали ;)

Ех, несправедлив свят :roll:

Чет - 29 Ное 2007, 01:21
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 251 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща